Franca me 10 lojtarë mposht Anglinë [video]


E martë, 13 Qershor 2017

Kombëtarja e Francës ka shënuar fitore të ngushtë 3:2 ndaj Anglisë, në miqësoren e luksit të zhvilluar në stadiumin Stade de France.

[youtube AqDHptiGwiI]

Franca këtë ndeshje e fitoi me 10 lojtarë, pasi nga minuta e 47’ me të kuq u ndëshkua qendërmbrojtësi Raphael Varane.

Golat për Francën në këtë ndeshje i shënuan Umtiti, Sidibe dhe Dembele, ndërsa për Anglinë të dy golat i realizoi sulmuesi Harry Kane.

Etiketa: , , ,
Të fundit