Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Franca zbulon listën anti-Shqipëri

Prizren Post | 17:34 - 07.11.2019

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Kombëtarja e Francës do të vije në Tiranë për ndeshje ndaj Kombëtares së Shqipërisë.

Kampioni i Botës ka për qëllim dy fitore në dy ndeshjet e fundit për të siguruar matematikisht kualifikimin për në Euro 2020.

Trajneri Didier Deschamps ka zbuluar listën me 23 futbollistë të ftuar, ku mungesa e madhe është ajo e Paul Pogbas.

Gjithashtu në këtë listë mungon edhe mbrojtësi i Bayernit, Lucas Hernandez dhe portieri Hugo Lloris për shkak të lëndimeve.

Deschamps për duelet ndaj Moldavisë si vendas dhe Shqipërisë në Tiranë ka grumbulluar shtatë sulmues.


Etiketa:

Bëni një koment