Gjendet vogëlushja e rrëmbyer 6 vite më parë


E mërkurë, 17 Maj 2023

Është gjetur Kayla Unbehaun, e cila u rrëmbye nga nëna e saj në moshën 9-vjeçare në vitin 2017 në SHBA dhe ishte subjekt i programeve televizive në atë kohë. Mësohet se vajza e re, e cila tashmë është 15 vjeçe, është në gjendje të mirë.

Një gjykatë amerikane i dha kujdestarinë e vogëlushes Kayla babit të saj Ryan në 2017, por nëna Heather u zhduk duke marrë Kayla. Pas vëmendjes së madhe mediatike, është realizuar një program televiziv për Kaylën, por shpresat për vogëlushen kishin humbur. Qendra Kombëtare për Fëmijët e Zhdukur dhe të Shfrytëzuar (NCMEC) me qendër në SHBA raportoi dje se Kayla, e cila ishte zhdukur prej 6 vitesh, u gjet, “NCMEC është e emocionuar të ndajë se Kayla Unbehaun është e sigurt në Karolinën e Veriut! Kayla ishte vetëm 9 vjeç kur u rrëmbye nga South Elgin, Illinois, më 5 korrik 2017, nga nëna e saj e padeklaruar, Heather Unbehaun.

Të fundit