Goditet nga kamioni një femër në Prizren, vdes nga plagët e marra


E martë, 2 Gusht 2022

PRIZREN – Një femër ka ndërruar jetë në fshatin Manasterica, të Prizrenit pas goditjes nga një kamion.

Kështu ka njoftuar policia përmes raportit 24 orësh.

“Ka ndodhur një aksident trafiku mes një kamioni me targa vendore, me drejtues të dyshuarin mashkull kosovar dhe këmbësores viktimës femër kosovare. Si pasojë e aksidentit viktima ka pësuar lëndime të rënda trupore për çka është dërguar në trajtim mjekësor ku dhe më pas është njoftuar se e njëjta ka ndërruar jetë”, thuhet në raport.

Me vendim të prokurorit trupi i pajetë është dërguar në obduksion, ndërsa drejtuesi i kamionit është arrestuar dhe është dërguar në mbajtje.

Etiketa: ,
Të fundit