Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Hoti: PAN është fajtor për çdo vonesë në krijim të institucioneve

Prizren Post | 11:55 - 09.08.2017

Ai fajtorë për këtë e ka lënë PDK’në dhe partnerët e saj të koalicionit, AAK’në e NISMA’n. 

“Është takimi i dytë konsultativë dhe ende nuk kemi marrëveshje. Institucionet e vendit ish dashtë të krijohen dhe kjo tregon papërgjegjësin e PDK-së dhe koalicionit të tyre. Mendoj se vonesat e tilla janë të pa përgjegjshme”, ka thënë deputeti i LAA’së, Avdullah Hoti, në një konferencë për media, pas takimit të përfaqësuesve të partive politike në Kuvend, më kryesuesin Adem Mikullovci. 


Etiketa:
Arivisti Company