Humbja nga Bournemouth një ‘hap mbrapa’ për Man United


E shtunë, 2 Nëntor 2019

Ole Gunnar Solskjaer pa që forma e fundit e përmirësuar e Manchester United u ndal në Bournemouth dhe pranoi se skuadra e tij mori “një hap prapa” në humbjen e tyre 1-0.

United arriti në Stadiumin Vitality pasi kishte fituar tri ndeshje radhazi në udhëtimet e tyre në të gjitha garat.

Sidoqoftë, ata kurrë nuk dukeshin sikur do ta zgjatnin atë në katër ndeshje, pasi i diplomuari i akademisë së United, Joshua King shënoi golin e vetëm pak përpara intervalit.

Humbja la anën e Solskjaer me 13 pikë nga 11 ndeshjet e Premier League – kthimi i tyre më i ulët në këtë fazë të një fushate të lartë që nga viti 1986-87.

“Ju jeni gjithmonë shumë poshtë kur humbni dhe merrni parasysh formën në të cilën ishim, ne shpresonim të merrnim të tre pikët,” tha Solskjaer për BBC Sport.

“Është një hap prapa për ne sot, por ne duhet ta shkundim atë dhe të shkojmë përsëri.”

“Ne nuk mundëm të përfitonim nga fillimi i mirë dhe një moment magjik fitoi ndeshjen për ta, ndonjëherë ju vetëm mbani duart tuaja dhe thoni,”Bëhu mirë”!, tha Solskjaer.

Etiketa: , , ,
Të fundit