Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Humbje për Laçin dhe Flamurtarin në Europa League

Prizren Post | 19:29 - 18.07.2014

Dy skuadrat shqiptare Laçi dhe Flamurtari, që ende vazhdojnë aventurën e tyre në Europa League, kanë pësuar humbje në ndeshjet e tyre të para të turit të dytë të këtij kompeticioni.

Kurbinasit u mundën 3-0 në shtëpinë e tyre nga ukrainasit e Zorias së Luhanskut, ku treguan se nuk janë në gjendje të përballojnë kundërshtarin.

Autogoli i Arjan Shetës në minutën e 23-të dhe golat e Zeljko Ljubenovic në minutën e 46-të, dhe ai i Yannik Bolit në minutën e 74-t, i kanë dhënë fund shpresave të bardhezinjve për avancimin në këtë kompeticion.

Ndërsa vlonjatët janë mundur me rezultatin 2-0 nga Petrolul Ploiesti në ndeshjen e zhvilluar në Rumani.

Golat për Petrolulin u shënuan nga Gevaro Nepomuceno në minutën e 77-të dhe Toto Tamuz Temile në minutën e 84-t.


Etiketa:
Arivisti Company