Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Italia e kalon Kinën, shkon në 3405 numri i viktimave

Prizren Post | 06:42 - 20.03.2020

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

ROMË – Me 3,405 viktima nga coronavirusi, Italia ka kaluar Kinën, me një rritje të 427 viktimave vetëm të mërkurën.

Kështu, siç shkruan agjencia e lajmeve ANSA, tha të enjten Komisioneri i Urgjencës dhe Shefi i Mbrojtjes Civile, Angelo Borrelli.


Etiketa:

Bëni një koment