Ja çfarë i ndodhi Mogherinit në Parlamentin e Serbisë, këta janë zvarranikët serb [video]


E shtunë, 4 Mars 2017

Beograd – Shefja e diplomacisë evropiane, Federika Mogherini është përballur me një situatë të pakëndshme derisa po fliste në foltoren e Kuvendit të Serbisë, pasi që gjatë kësaj kohe deputetët e Partisë Radikale kishin bërtitur “ua” dhe kanë thirrur parullën “Serbia, Rusia, nuk na duhet Unioni”.

[youtube Ynfa0fF5pRQ]

Etiketa:
Të fundit