“Jetimat e Ballkanit” dhe Komuna e Prizrenit do të ndërtojnë 20 shtëpi


E premte, 18 Dhjetor 2020

PRIZREN – “Jetimat e Ballkanit” në bashkëpunim me Komunën e Prizrenit, do të ndërtojnë gjatë vitit 2021 20 shtëpi për familjet skamnore.

Këtë lajm e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook, drejtori i Shoqatës Bamirëse “Jetimat e Ballkanit”, Halil Kastrati.

“Sot, në komunën e Prizrenit bashkë me kryetarin, Mytaher Haskuka kemi nënshkruar memorandumin për ndërtimin e 20 shtëpive gjatë vitit 2021. Komuna do të participojë me nga 5000 euro për secilën shtëpi, kurse pjesa tjetër do të mbulohet nga donatorët nëpërmjet shoqatës ‘Jetimat e Ballkanit’”, shkruan Kastrati.

Postimi i plotë:

20 familjeve do t’u kthehet buzëqeshja në Prizren!

Sot, në komunën e Prizrenit bashkë me kryetarin, Mytaher Haskuka kemi nënshkruar memorandumin për ndërtimin e 20 shtëpive gjatë vitit 2021.

Komuna do të participojë me nga 5000 euro për secilën shtëpi, kurse pjesa tjetër do të mbulohet nga donatorët nëpërmjet shoqatës ‘Jetimat e Ballkanit’.

Bamirës, Zoti kurrë mos ju humbtë.

Etiketa: , , ,
Të fundit