Juve mposht Unitedin në ‘Teatrin e Ëndrrave’


E mërkurë, 24 Tetor 2018

Me rezultat 1-0, Juventusi e ka mposhtur Manchester Unitedin në ndeshjen e xhiros së tretë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve.

Zonja e Vjetër bëri një gjysmë të parë fantastike në Old Trafford duke e dominuar sfidën si në kontrollimin e lojës, ashtu edhe me krijimin e rasteve.

Mjaftuan vetëm 17-minuta që Bianconerët të kalonin në epërsi. Pas një harkimi nga Cristiano Ronaldo, Paulo Dybala e shfrytëzoi një top të kthyer dhe e dërgoi në rrjetë.

Menjëherë pas golit, Joao Cancelo pranoi një top preciz në zonë, mirëpo por David De Gea e mbrojti goditjen e tij.

Shanset e Juves vazhduan, teksa nga një goditje e Ronaldos prej gjuajtjes së lirë, nuk përfitoi si duhej Blaise Matuidi, pasi portieri vendas e mbrojti goditjen e tij.

Me gjithë rastet tjera dhe sulmet e vazhdueshme të mysafirëve, pjesa e parë përfundoi me një gol epërsi për bardhezinjtë.

Vendasit bënë lojë tjetër në gjysmën e dytë duke qenë më ofensiv, në përpjekje për ta barazuar rezultatin.

Etiketa: , ,
Të fundit