Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Ka filluar grumbllimi i protestuesve

Prizren Post | 14:01 - 14.05.2016

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Prishtinë – Në sheshin “Skenderbeu” në Prishtinë tashmë ka filluar grumbullimi i protestuesve, për protestën e cila do të fillojë në orën 14:00.

Protesta është thirrur nga AAK dhe NISMA për Kosovën në kundërshtim të Demarkacionit me Malin e Zi dhe Asociacionit të Komunave Serbe.

Qytetarët që po i bashkohen protestës janë duke mbajtur në duar flamuj të Kosovës, Shqipërisë, dhe janë parë disa flamuj të UÇK-së dhe Dardanë, raporton Telegrafi.

Në protestë është paralajmëruar se do të vijnë shumë qytetarë nga vise të ndryshme të Kosovës.


Etiketa:

Bëni një koment

Arivisti Company