Kalimi i Sergio Ramos-it në PSG po kthehet në një makth


E premte, 15 Tetor 2021

Ish -qendërmbrojtësi i Real Madridit ende nuk ka prekur topin për klubin e tij të ri pas tre muajsh – dhe ai sapo pësoi tjetër vështirësi gjatë lëndimit.

Mospranueshmëria e Sergio Ramos për ndeshjen e së premtes në Ligue 1 me Angers ishte një lajm që tifozët e Paris Saint-Germain ndoshta e prisnin, por sigurisht që kishin frikë.

Që nga nënshkrimi për klubin e Ligue 1 më 8 korrik 2021 nga Real Madrid sipas rregullave të lirisë së kontratës, Ramos nuk ka luajtur asnjë minutë të vetëm për ekipin e parë të PSG.

Në të vërtetë, gjatë gjithë vitit kalendarik të 2021, ai ka menaxhuar vetëm pesë ndeshje klubesh të çdo lloji.

Tre muaj pasi mbërriti në kryeqytetin francez, ai po duron një sekuencë zhgënjyese të veprimeve.

Dhe kjo pavarësisht nga raportet e besueshme që stafi mjekësor i PSG -së u ‘hoq’ nga gjendja fizike e lojtarit, i cili ka kaluar pjesën më të madhe të mungesës së tij duke postuar video të tij duke kërkuar një formë më të shkëlqyer në palestër.

Në një kontratë fitimprurëse, mungesa e Ramos po provon të jetë një çështje e kushtueshme për klubin e tij.

Java e fundit ka qenë fatkeqësisht tipike për atë që legjenda qendrore e mbrojtjes është dashur të durojë që kur mbërriti në Francë. Ai u njoftua se ka të ngjarë të shfaqet vetëm për raportet që do të publikoheshin të Mërkurën se nuk do të ishte e mundur, e ndjekur nga një deklaratë e klubit 24 orë më vonë që konfirmoi lajmin.

“Sergio Ramos do të vazhdojë të stërvitet individualisht nën kontrollin e stafit mjekësor dhe të performancës për 10 ditë të tjera me objektivin e kthimit në stërvitjen kolektive,” njoftoi PSG të enjten.

Etiketa: ,

Leave a Reply