Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Kane, bëhet hero! Anglia buzëqesh në fund ndaj Tunizisë

Prizren Post | 23:39 - 18.06.2018

Harry Kane ka shpëtuar Anglinë nga befasia e radhës në Botërorin Rusi 2018.

Sulmuesi arriti të shënojë golin e dytë dhe të avantazhit për kombëtaren e tij në minutën e parë të shtesës, ndërsa deri në ato momente ndeshja ishte në barazim 1-1.

Anglia dominoi totalisht takimin, duke luajtur pjesën më të madhe të ndeshjes në zonën e Tunizisë. Edhe pse e gjeti golin e parë mjaft herët, që në minutën e 11 me sulmuesin kryesor Kane, anglezët vazhduan të sulmojnë, por u befasuan në minutën e 33 kur mbrojtësi tejet i vlerësuar Walker shkaktoi një penallti, të cilën e ktheu në gol Sassi.

Edhe në pjesën e dytë sulmet e anglezëve ishin të shumta, por deri në minutën e parë të shtesës nuk mundën të shënonin, kur sërish sulmuesi i Tottenham gjeti golin e dytë me kokë.

Tre pikë mjaft të rëndësishme për Anglinë, e cila ka në grup edhe Belgjikën e Panamanë.


Etiketa:
Arivisti Company