Kënga e EURO 2016, klipi hapet me flamurin kuqezi [video]


E diel, 29 Maj 2016

[youtube QKqP36nymV4]

Pak ditë para fillimit të Europianit është publikuar në kanalin “Youtube” edhe videoklipi që do të çelë turneun më të madh futbollistik në kontinent.

Kënga e David Guetas në bashkëpunim me Zara Larson mban titullin “This One’s For You”.

Videoklipi hapet me flamurin kuqezi dhe më pas kënga ilustrohet me plane nga flamuj të 23 kombëtareve të tjera pjesëmarrëse, si dhe me fragmente nga finalet e garat e kaluara.