Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Këto janë familjet e kandidatëve për kryeministër (Foto)

Fotogaleri3 FotoPrizren Post | 13:40 - 22.05.2017

Prishtinë – Koalicioni mes PDK-AAK dhe NISMA, kanë nominuar Ramush Haradinajn për Kryeministër të vendit, koalicioni tjetër LDK – AKR dhe Alternativa, do të garojnë me Avdullah Hotin ndërsa Vetëvendosje do të mat forcat e vetme në këto zgjedhje me Albin Kurtin për kryeministër.

Për politikanët modern tashmë familja dhe paraqitja e saj në publik, është mjaft e rëndësishme.

Magazina.al, ju njeh me familjet e tre kandidatëve për kyreministër.

Familja Haradinaj

Është një nga familjet më të njohura, për shkak se Ramush Haradinaj kishte provuar edhe më parë pozitën e kryeministrit por edhe për shkak të proceve në të cilat ka kaluar lideri i AAK’së, shkruan Magazina.al

Bashkëshortja e Haradinajt është e njohur për të gjithë pasi Anita Mucajn shpesh e shohim në ekranet televizive duke moderuar lajmet në RTK.

Anita dhe Ramushi janë prindër të tre fëmijëve.

Familja Hoti

Deri vonë nuk e kishim njohur familjën e Ministrit të Financave dhe tani kandidatit të LDK’së për kryeministër Avdullah Hoti, edhe pse Hoti kishte një faqe në facebook, ai zakonisht postonte vetëm aktitivitet e tij profesionale.

Por së fundmi Hoti na ka njohur me bashkëshorten e tij Serveten dhe dy djemtë e tyre, shkruan Magazina.al

Familja Kurti

Në përjashtim me Haradinajn e Hotin, Albin Kurti e ka mbajtur gjithmonë larg syrit të publikut familjën e tj, ndoshta kjo për faktin që bashkëshortja dhe vajza e tij jetojnë jashtë Kosovës.

Për më tepër Kurti nuk ka qenë i pranishëm as në rrjetet sociale, vetëm këto ditë i është bashkuar me një faqe në facebook, shkruan Magazina.al

Kurti është martuar në vitin 2014 me norvegjezen Rita Augestad Kndusen, me të cilën ka edhe një vajzë, por që asnjëherë nuk shfaqen bashkë në publik, ndoshta kjo qasje do të ndryshojë gjatë fushatës zgjedhore.

Fotogaleri


Etiketa:
Arivisti Company