Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Kolumbia mposht Poloninë dhe shpreson për kualifikim

Prizren Post | 00:03 - 25.06.2018

Kolumbia e ka regjistruar fitoren e parë në Kampionatin e sivjetmë Botëror duke fituar me rezultat 3-0 kundër Polonisë në Kazan Arena.

Gjysma e parë nuk prodhoi shumë raste shënimi, mirëpo rezultati u zhbllokua në minutën e 40-të të takimit.

James Rodriguez shfaqi aftësitë e tij teknike duke bërë një harkim të bukur në zonë, të cilin e priti Yerry Mina për të shënuar me kokë.

Në pjesën e dytë, mundësi për të rrezikuar patën Rodriguez nga njëra anë dhe Robert Lewandowski në anën tjetër, por asnjëri nuk ishte efektiv.

Kolumbia e dyfishoi epërsinë në minutën e 70-të. Juan Quintero asistoi te Radamel Falcao, i cili doli i vetëm para portierit kundërshtar dhe e mposhti.

Vetëm pesë minuta më pas, James dhuroi një tjetër asistim të bukur, këtë herë drejt Juan Cuadrados, i cili shënoi golin e tretë të përfaqësueses së tij (75′).


Etiketa:

Bëni një koment