Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Komisioneri Hahn në Tiranë, shmang Ruçin dhe Bashën

Prizren Post | 11:54 - 17.07.2018

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Tiranë – Eurokomisioneri për Zgjerimin, Johannes Hahn çel sot zyrtarisht punën përgatitore në Tiranë për çeljen e negociatave.

Vizita e Hahn vjen pas vendimit të Këshillit të BE-së, për vendosjen e një afati kohor për çeljen e negociatave, qershorin e 2019-tës.

Aktualisht ai ndodhet në Shkup, ku më pas do të vizitojë Tiranën. Axhenda e publikuar bën të ditur se në Tiranë eurokomisioneri Hahn do të takohet me presidentin Ilir Meta, kryeministrin Edi Rama dhe përfaqësues të qeverisë së Shqipërisë, por jo me kreun e Kuvendit, Gramoz Ruçi dhe atë të PD-së, Lulzim Basha.


Etiketa:

Bëni një koment