Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Konjufca: Avdullah Hoti i takon gardës së vjetër të LDK-së

Prizren Post | 20:13 - 11.08.2017

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Sipas Konjufcës, Shefi i Grupit Parlamentar të LDK’së, Avdullah Hoti, i përket Gardës së vjetër të LDK’së, e cila nuk do reformime të brendshme dhe e cila nuk i jep mundësi artikulimi të një grupi aty brenda të përfaqësuar nga Vjosa Osmani, të cilët sipas tij kanë shfaqur hapur një mundësi bashkëpunimi me VV’në.

Konjufca për televizionin publik tha se janë të gatshëm të votojnë kandidatin e PAN’it, për kryetar të Kuvendit të Kosovës, por jo kreun e PDK’së, Kadri Veselin.


Etiketa:

Bëni një koment