Kosova me më së shumti medalje në Kampionatin Europian të Xhudos


E diel, 17 Dhjetor 2023

Të shtunën, për herë të parë në Prishtinë është mbajtur Kampionati Europian i Xhudos.

Xhudistët kosovarë arritën të marrin gjithsejt katër medalje, prej tyre një e artë e tre të bronzta.

Akil Gjakova u shpall kampion europian pasi e mposhti italianin, Manuel Lombardo.

Derisa xhudistët, Nora Gjakova, Distria Krasniqi dhe Dardan Cena, u renditen të tretit në kategorinë e tyre.

Kështu Kosova doli të jetë vendi me më së shumti medalje nga ky kampionat.

Më poshtë e gjeni të plotë renditjen e shteteve nga “EUROPEAN CHAMPIONSHIPS OPEN 2023”, që u mbajt në kryeqytetin e Kosovës.

Etiketa: , , ,
Të fundit