Kryeministri mirëpret rënien e rasteve të reja me Coronavirus


E mërkurë, 6 Maj 2020

PRISHTINË – Kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti ka deklaruar se rënia e numrit me raste të reja me COVID-19 në nivel vendi është meritë e punës së palodhshme të punonjësve shëndetësorë.

“Pa gjendje të jashtëzakonshme, por me punë dhe përgjegjësi të pazakontë, sonte nga 220 teste për virusin korona, 87 rezultojnë të shëruar e vetëm 1 pozitiv”, ka shkruar Kurti në Facebook.

Etiketa: , , , , ,
Të fundit