Kupa e Botës fillon me Ceremoninë e Hapjes, mahnitëse


E diel, 20 Nëntor 2022

Kërcimtarët performojnë gjatë ceremonisë së hapjes përpara ndeshjes së Grupit A të Kupës së Botës FIFA Katar 2022 midis Katarit dhe Ekuadorit në stadiumin Al Bayt më 20 nëntor 2022 në Al Khor, Katar.

Katari si mikpritës ka pritur gjithë historinë e tij për këtë moment, ndeshjen e tyre të parë në një Kupë Bote. Ekuadori, ndërkohë, është rikthyer në skenën më të madhe pasi humbi në Rusi 2018 dhe pati një fushatë jashtëzakonisht mbresëlënëse kualifikuese.

Një ndeshje bindëse pretet të jetë në stadiumin Al Bayt në Al Khor dhe e gjithë bota do ta shikojë.

Etiketa: ,
Të fundit