Ky është formacioni fantastik i Klopp për të fituar Champions-in [foto]


E diel, 22 Korrik 2018

Jurgen Klopp kaqenë shumë pranë fitimit të Champions League si trajner në dy raste.

Me Borussia Dortmund në vitin 2013 u mposht në finale nga Bayern Munchen me rezultatin 2-1. Ndërsa me Liverpool këtë vit u mund nga Real Madrid me shifrat 3-1, pas dy gabimeve trashanike të portierit Karius.

Tashmë, me blerjen e Alisson për të ruajtur rrjetën dhe me përforcimin e mesfushës me Keita e Fabinho (sulmi është perfekt me treshen Firmino-Mane-Salah), Klopp shpreson që më në fund të kapë majën e Evropës.

Le të zbulojmë më poshtë formacionin super të Klopp për këtë sezon.

Etiketa: , ,
Të fundit