Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Ky është fundi i qeverisë-bandë!

Prizren Post | 12:13 - 14.04.2019

TIRANË – Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar në rrjetet sociale pas protestës së djeshme të opozitës përpara Kryeministrisë dhe Parlamentit.

Në një postim në Twitter, ku ka publikuar foto nga tubimi i djeshëm, Basha shkruan se ky është fundi i “qeverisë-bandë”.

“Ky është fundi i qeverisë-bandë të kapur duke vjedhur zgjedhjet me kriminelët, kërcënimi nr.1 për demokracinë, sigurinë, mirëqenien. Nuk ka kompromis me ëndrrën tonë “E duam Shqipërinë si gjithë Europa”, me standardet europiane për zgjedhje të lira, drejtësi dhe ekonomi të lirë!”, ka shkruar Basha.


Etiketa:
Arivisti Company