Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Ky është moti për pesë ditët e ardhshme në Kosovë

Prizren Post | 16:16 - 29.10.2017

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

“Vendi ynë do të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të rritur atmosferik

Në këto kushte meteorologjike do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara”, thuhet në komunikatë.

Më tutje thuhet se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri 3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-14 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi me shpejtësi deri 13m/s.


Etiketa:

Bëni një koment