La Liga do të kthehet nga 8 qershori


E shtunë, 23 Maj 2020

Liga më e lartë spanjolle do të rifillojë muajin tjetër pasi Kryeministri konfirmoi se kufizimet e bllokimit do të hiqen.

La Liga do të jetë në gjendje të rifillojë nga java që fillon më 8 qershor pasi Kryeministri Pedro Sanchez dha dritën e gjelbër që futbolli të kthehet.

Top liga spanjolle është pezulluar që nga muaji Mars, por autoritetet kanë hulumtuar një mënyrë për të përfunduar fushatën ndërsa pandemia e koronavirusit vazhdon.

Zyrtarët e La Ligës kanë qenë në kërkim për të Premten, 12 qershor si datën në të cilën ata duan që të kthehet kampionati, dhe ata tani mund të shtyjnë drejt këtij objektivi.

Sanchez tha në një fjalim para kombit të Shtunën: “Spanja ka bërë atë që duhet dhe tani hapen horizonte të reja për të gjithë. Ka ardhur koha të rifillojnë shumë aktivitete të përditshme. Nga 8 qershori, La Liga do të kthehet në futboll.”

Etiketa: , , , ,
Të fundit