Lirohet Ramush Haradinaj, edhe një fitore për UÇK-në


E enjte, 27 Prill 2017

Colmar/Francë – Gjykata në Colmar të Francës ka vendosur për lirimin e liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ish-kryeministrit, Ramush Hardinaj.

Edhe një herë u dëshmua se lufta çlirimtare e Kosovës fitoi kundër okupatorëve dhe pretenduesve serbë. Haradinaj pritet të kthehet sot në Kosovë.

Etiketa: , , , ,
Të fundit