Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Liverpool, Bayern dhe Dortmund në garë për Werner

Prizren Post | 08:52 - 29.01.2019

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

RB Leipzig do të shesë përpara nëse nuk nënshkruan një marrëveshje të re.

Timo Werner nuk ka mungesë të opsioneve pasi Liverpool, Bayern dhe Borussia Dortmund janë të interesuar të gjithë në sulmuesin e RB Leipzig përpara, bën të ditur ESPN.

Bayerni prej kohësh është parë si favorit me Wernerin që nënkupton se do të dëshironte të qëndronte në Gjermani, edhe pse Dortmund mund t’i ofrojë Werner një rol më të rregullt fillestar.

Liverpool gjithashtu thuhet se është i interesuar, me Jurgen Klopp duke qenë një admirues i Werner, i cili mund të zërë ndonjë nga tre pozicionet në sulmin e Liverpoolit.

RB Leipzig shpreson që Werner do të vendosë të mbetet, por është i gatshëm të shesë në verë nëse nuk angazhohet për një marrëveshje të re.


Etiketa:

Bëni një koment