Liverpool duket i pandalshëm dhe i pamëshirshëm në mbrojtje të titullit


E shtunë, 19 Dhjetor 2020

The Reds siguruan që ata do të ulen në krye të tryezës në Ditën e Krishtlindjes pasi qëlluan shtatë anët e Roy Hodgson pavarësisht se kishin vendosur në bankën rezervë egjiptianin Salah.

Skuadra e Jurgen Klopp ishte në formën e tyre më të mirë dhe të pamëshirshme ndërsa zgjati epërsinë e saj në samit në gjashtë pikë, duke therur Crystal Palace 7-0 në një pasdite në Londrën e Jugut.

Çfarë jave ka qenë për kampionët. Ata e kanë përsëri atë vështrim në sytë e tyre, apo jo?, shkruan Goal.

Kjo ishte gjithashtu hera e parë që Reds kanë shënuar shtatë herë në një lojë të kampionatit jashtë fushës së tre që nga viti 1991, kur ata mundën një skuadrën e Derby County. Ata kanë pasur problemet e tyre këtë sezon, por do të ndalojnë pak, kjo është e sigurt.

Liverpool është përsëri në marshim. Çfarë do të bëjë pjesa tjetër e Premier League për t’i ndaluar ato?

Etiketa: , ,
Të fundit