Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Liverpool mund ta sakrifikoj Xherdan Shaqirin për Iker Muniainin

Prizren Post | 07:49 - 02.11.2018

Interesimi i Liverpoolit në Iker Muniain ka hapur derën për Xherdan Shaqirin që të largohet nga klubi.

Sulmuesi spanjoll thuhet se ka qenë objekt i një oferte nga The Reds për të kaluar në The Anfield Road kur kontrata e tij përfundon në fund të sezonit me Athletic Bilbaon.

Kryesisht lojtar i krahut të majtë, por i aftë të luajë kudo dhe gjithashtu si mesfushor sulmues, Muniain do të forcojë më tej sulmin tashmë të shkëlqyer të Jurgen Kloppit, i cili u përmirësua në fillim të këtij viti me ardhjen gjatë verës nga Stoke City, Shaqiri.


Etiketa:
Arivisti Company