Liverpool në drejtimin më të keq pa gol që nga viti 2005

Skuadra e Jurgen Klopp nuk ka regjistruar në tre daljet e tyre të fundit në kampionat asnjë gol – e para për klubin në më shumë se një dekadë e gjysmë.

Liverpool nuk ka arritur të shënojë në tre ndeshje radhazi në Premier League për herë të parë që nga marsi 2005 pasi barazoi në ndeshjen e së dielës 0-0 kundër Manchester United.

Skuadra e Jurgen Klopp hyri në ndeshjen në Anfield duke zënë vendin e parë në United me tre pikë dhe doli nga loja në të njëjtin vend pasi asnjëra palë nuk mundi të gjente rrjetën.

Kampionët në mbrojtje tani ulen në vendin e tretë pas 18 ndeshjeve, në vendin e dytë është Leicester me një pikë pasi Foxes mposhtën Southampton 2-0 të shtunën, njofton Goal.

Etiketa: , ,

Leave a Reply