Liverpool preket edhe nga dëmtimi i Robertsonit, përditësime për Keita dhe Oxlade-Chamberlain


E hënë, 12 Shtator 2022

Liverpoolit i është dhënë një goditje e re dëmtimi, me Andy Robertson që do të mungojë deri pas pushimit ndërkombëtar nga një problem në gju.

*Skocezi pësoi lëndim në humbjen ndaj Napolit
*Tsimikas do ta zëvendësojë kundër Ajaxit
*Keita & Oxlade-Chamberlain pritet të kthehen në tetor

CFARE NDODHI? Robertson e mori këtë çështje në fazat përmbyllëse të humbjes së javës së kaluar në Ligën e Kampionëve ndaj Napolit, dhe tani është i vendosur të humbasë ndeshjen e së martës me Ajax-in si dhe ndeshjen e fundjavës me Chelsea, nëse kjo gjendje do të vazhdojë.

ÇFARË THËNË: Jurgen Klopp tha në konferencën e tij për shtyp para ndeshjes: “[Ai është] i lënduar. Robbo nuk është 100 për qind. [Ndodhi] shumë vonë, në minutën e 93-të, ai e ndjeu atë vetëm ditën tjetër. Ai është jashtë deri të paktën pas pushimit ndërkombëtar”.

PËRFUNDIMI: Me Robertson të anashkaluar, Kostas Tsimikas do t’i jepet shansi të startojë kundër Ajax-it. Reprezentuesi grek filloi barazimin e fundit të derbit të Merseyside me Everton në Goodison Park, kur Robertson mbeti në stol.

Etiketa: , , ,

Leave a Reply