Mallra me afat të skaduar, arrestohen dy pronarë


E enjte, 29 Gusht 2019

Dy të dyshuar janë arrestuar dje në Deçan pasi në lokalet e tyre janë gjetur mallra me afat të skaduar dhe produkte të ndryshme pa deklaracion (prejardhje).

Nga policia thonë se ata ishin të asistuar nga inspektorët e ATK-së dhe inspektorët e tregut, të dyshuarit pas intervistimit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje.

Etiketa:

Leave a Reply