Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Maqedoni – Ivanov, “fal” të gjithë politikanët që janë nën hetim

Prizren Post | 19:08 - 12.04.2016

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Presidenti Gjorge Ivanov sot pasdite ka njoftuar se ka sjell vendim që të firmos faljen e të gjithë politikanëve të cilët janë nën hetime, ndaj të cilëve është ngritur procedure hetimore si dhe për një politikan I cili është duke vuajtur dënimin me burg.

Alsat,mk shkruan se Ivanov rast nuk ka nënvizuar se për cilët politikanë bëhet fjalë por ka theksuar se vendimin e ka marrë vetë dhe se për këtë nuk i ka njoftuar politikanët për arsye se ndoshta ndonjëri prej tyre ndihet i pafajshëm dhe këtë dëshiron ta tregoj përmes procedurës gjyqësore.

Nderkohe zhurnal.mk shkruan se Ivanov ka amnistuar nga veprat penale ish shefin e policisë secrete, Sasho Mijallkov, ish ministren Gordana Jankullovska, Kryetarin e LSDM-së, Zoran Zaev dhe ish ministrin e brendshëm në vitin 2001, Ljube Boshkovski.

Në këtë listë të amnistimit gjendet edhe ish ministri i Transportit, Mile Janakievski.


Etiketa:

Bëni një koment