Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Marrëveshja me LDK-në është afër

Prizren Post | 15:48 - 08.01.2020

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

PRISHTINË – Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti para takimit me liderin e Lidhjes Demokratike, Isa Mustafa, deklaroi se pas rifillimit të bisedimeve me LDK-në, proceset do të ecin shpejt, pasi që edhe ashtu marrëveshja siç tha ai është shumë afër.

Kurti tha se mundësitë janë dhe pas rifillimit të bisedimeve me LDK-në do të shkojnë proceset më shpejt.

“Mundësitë janë, dhe shpresoj që tash pasi kanë rifilluar bisedimet edhe do të shkojmë me shpejtësi drejt arritjes së marrëveshjes e cila edhe ashtu është shumë afër”, tha Kurti.


Etiketa:

Bëni një koment