Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Mbështetje e fuqishme nga Katari për Turqinë

Prizren Post | 15:42 - 05.08.2016

Sipas burimeve të presidencës takimi u zhvillua ditën e enjte në Rezidencën Shtetërore në Beshtepe (Beştepe).

Mësohet se vizita u zhvillua në kuadër të mbështetjes ndaj Turqisë kundër tentativës për grusht shteti të Organizatës Terroriste Guleniste – Struktura Paralele në Shtet (FETO/PDY) më datën 15 korrik.

Emiri Hamed, gjatë takimit me Presidentin i uroi të shkuara Erdoganit personalisht si dhe tërë popullit turk dhe u shpreh se vendi i tij është në solidaritet të plotë me Turqinë.


Arivisti Company