Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Mbi 90% e votave të numëruara, Prizrenin e fiton Mytaher Haskuka

Prizren Post | 23:49 - 17.10.2021

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

PRIZREN – Në Prizren kur janë numëruar mbi 90% të votave Mytaher Haskuka i LVV-së shkon në balotazh me kandidatin e PDK-së, Shaqir Totaj.

LVV kryeson në Prishtinë, Gjilan e Prizren, PDK në Ferizaj e Mitrovicë, LDK në Pejë dhe AAK në Gjakovë.

Qytetarët e Kosovës sot kanë votuar në zgjedhje lokale.

Në orën 19:00 janë mbyllur qendrat e votimeve, derisa po vijon procesi i numërimit të votave në shumicën e komunave.


Etiketa:

Bëni një koment