Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Mbreti i Arabisë Saudite vizitë në Turqi

Prizren Post | 18:27 - 11.04.2016

Mbreti i Arabisë Saudite, Selman bin Abdulaziz Al Suud, mbërrin në Ankara për vizitën zyrtare si i ftuar i Presidentit turk, Recep Tayyip Erdoğan, i cili e ka pritur mbretin e ftuar në aeroportin “Esenboğa” të Ankarasë raporton Anadolu Agency.

Mbreti Selman pasi ka mbërritur në aeroportin “Esenboğa” është pritur nga presidenti turk Erdoğan. Në këtë pritje kanë qenë të pranishëm edhe ministri i Jashtëm turk, Mevlüt Çavuşoğlu dhe zyrtarë të tjerë.


Etiketa:
Arivisti Company