Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Me Shqipërinë ndeshja kryesore e këtyre dy viteve

Prizren Post | 16:55 - 07.12.2016

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Trajneri i Italisë, Giampiero Ventura, dëshiron të ketë shumë tifozë italianë në ndeshjen kundër Shqipërisë në Palermo.

Azzurrët do të luajnë në mars kundër kombëtares tonë për kualifikimet e Botërorit 2018.

“Dua ta shoh stadiumin të mbushur në Palermo atë ditë”.

“Kur vija në këtë stadium si trajner kisha gjithmonë vështirësi pasi stadiumi ishte mbushur”.

“Ndihma e tifozëve do të jetë e domosdoshme, sepse ne presim ndeshjen më të vështirë të grupit dhe më të rëndësishmen e këtyre dy viteve”.

“Nëse ne nuk e mundim Shqipërinë, do të bëhet shumë e vështirë për ta fituar grupin, edhe nëse e mposhtim Spanjën”

“Palermo ka treguar gjithmonë dashuri të madhe për ekipin kombëtar”, ka thënë Ventura. /Telegrafi/


Etiketa:

Bëni një koment

Arivisti Company