Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Merkel provon prerjen e dönerit

Prizren Post | 16:10 - 21.07.2013

Berlin, 21 korrik – Kancelarja gjermane Angela Merkel gjate takimit me afaristet turq qe jetojne dhe veprojne ne Gjermani, nuk e leshoi rastin qe te mos e provoj prerjen e ushqimit tradicional turk dönerit.

Behet e ditur se komuniteti afarist turk ne europe arrin numrin prej 150 mije biznesesh.


Etiketa:
Arivisti Company