Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Merkel viziton Afrikën për çështjen e migrimit ilegal

Prizren Post | 13:00 - 29.08.2018

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Berlin – Kancelarja gjermane Angela Merkel do të fillojë sot një vizitë në Senegal, e para e një turneu treditor në Afrikë për çështjen e migracionit të paligjshëm.

Merkel do të takojë presidentin senegalez, Macky Sall në Dakar dhe më pas udhëheqësit e grupeve të shoqërisë civile.

Delegacioni i Merkelit përfshin ekspertë për elektrifikimin, dixhitalizimin, infrastrukturën dhe menaxhimin e energjisë.

Udhëtimi i saj do të përfshijë gjithashtu ndalesat në Gana dhe Nigeri, të enjten dhe të premten.


Etiketa:

Bëni një koment

Arivisti Company