Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Messi duhet ta fitojë Kupën e Botës që të krahasohet me Maradonën

Prizren Post | 18:28 - 11.06.2018

Lionel Messi nuk mund të konsiderohet më i mirë në histori, pasi nuk e ka fituar Kupën e Botës, sipas Andrea Pirlos.

Debati më i madh i futbollit në dekadën e fundit është se mes asaj që kush është më i madh Messi apo bashkatdhetari i tij, Diego Maradona.

Maradona e kishte fituar Kupën e Botës në vitin 1986.

Pirlo beson që Messi, edhe pse i ka fituar pesë ‘Topa të Artë’ dhe ka thyer çdo rekord me Barcelonën, Maradona është më lartë në listën e më të mirëve në histori.


Etiketa:
Arivisti Company