Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Messi i vetëm nuk mund ta shpëtojë Barcelonën

Prizren Post | 21:09 - 02.11.2019

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Tre gola të pjesës së dytë i dënuan kampionët e LaLigës në një humbje të parë në tetë ndeshjet e fundit, me lojtarin e tyre argjentinas pikën e vetme të ndritshme në një ditë të mjerueshme Barcelona herë pas here ka qenë e akuzuar për Messidependencia ndër vite – mbështetja te kapiteni i tyre dhe “hajmalia” Lionel Messi – por tani duket më e vërtetë se kurrë.

Ana e Ernesto Valverde, që është në vitin e tretë si trajner në krye të klubit, janë të varur nga argjentinasi. Kjo ishte e qartë në humbjen e tyre 3-1 në Levante këtë të shtune në LaLiga, duke i dhënë fund një vargu prej shtatë fitoreve radhazi.

Real Madrid do të ketë mundësinë të kapërcejë kampionët më vonë gjatë ditës në Real Betis, pas rrëzimit të Barcelonës në Valencia. Messi ishte i vetmi person me të verdhë që mbante të vetën për vizitorët, pasi Barcelona dukej të ndërtonte triumfin e tyre empatik 5-1 ndaj Real Valladolid në mesjavë.


Etiketa:
Arivisti Company