Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Messi te Man City edhe pak larg, ribashkimi me Guardiolan është tashmë i mundur

Prizren Post | 18:03 - 26.08.2020

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Gjigandët e Premier League kanë fuqinë tërheqëse për të nënshkruar superyllin e Argjentinës pasi ai zbuloi vendimin e tij shokues për të lënë Barcelonën.

Manchester City nuk e ka fshehur dëshirën e tyre për të nënshkruar Lionel Messi në të kaluarën, kështu që kur legjenda e Barcelonës i shërbeu njoftimit të tij për të ndërprerë lidhjet me klubin, një lëvizje në Stadiumin Etihad u kuptua shumë mirë.

Nënshkrimi i lojtarit më të mirë në botë nuk është aspak i drejtpërdrejtë, megjithatë, ka shumë gjëra që duhet të ndodhin përpara se Messi të hap këmbë në lindje të Manchester.

City është ndjerë gjithmonë i sigurt se ata do të ishin të vendosur mirë për të patur fuqinë tërheqëse për të tërhequr golashënuesit rekord të Barçës, nëse ai do të vendosë të braktiste Camp Noun.

Ai pozicion tani mund të testohet.

Me trajnerin Pep Guardiola, City ka një njeri që nxori më të mirën në avantazh, duke ndërtuar një ekip rreth Messit që dha dy tituj të Champions League.

Kuptohet që Guardiola dhe Messi kanë folur ditët e fundit, ende duke shijuar një lidhje të fortë.

Veshjet e Premier League gjithashtu kanë një projekt futbolli për të tërhequr interesin e fituesit të gjashtë herë të Topit të Artë, me një mori lojtarësh elitarë si Kevin De Bruyne dhe shoku i ngushtë Sergio Aguero gjithashtu dëshpërohen për trofeun e Champions League.

City ka qenë gjithmonë jashtëzakonisht i respektueshëm ndaj Messit dhe asnjëherë nuk ka tentuar ta largojë atë nga Katalunja, edhe kur u duk se ishte në prag të largimit në vitet e kaluara.


Etiketa:

Bëni një koment