Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Messi vazhdon kontratën me Barcelonën

Prizren Post | 11:59 - 30.06.2017

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

E përditshmja sportive katallane, Sport, ka bërë të ditur se Lionel Messi do të vazhdoj kontratën me Barcelonën pas 15 korrikut.

Sipas Sport, kjo do të jetë me shumë mundësi kontrata e fundit e Messit me Barcelonën dhe pritet të ketë dhe një përmirësim të ndjeshëm financiar.

Messi pritet të nënshkruaj kontratë pesëvjeçare, që do të thotë se argjentinasi do ta përfundojë karrierën te Barcelona, pasi në momentin që do të përfundojë kontrata e re, Messi do të jetë 36 vjeç.

Kontrata aktuale e Messit me Barcelonën perëndon në verën e vitit të ardhshëm, raporton Express.


Etiketa:

Bëni një koment