Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Milionat nga Biletat në Ndeshjen Shqipëri-Itali

Prizren Post | 10:37 - 11.10.2017

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) ka arkëtuar mbi 500 milionë lekë nga shitja e biletave për ndeshjes Shqipëri – Itali

Shqipëria u mposhtë nga Italia me rezultat 0:1, në stadiumin e Shkodrës “Loro Boriçi”, në ndeshjen e fundit të elevatorëve për Botërorin “Rusia 2018”.

Por, Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) ka dal triumfuese nga kjo përballje. Sipas “Panorama Sportit”, FSHF ka arkëtuar mbi 500 milionë lekë (rreth 370 mijë euro) nga shitja e biletave për ndeshjes Shqipëri – Itali

Kjo shifër mund të jetë më e larta e arritur ndonjëherë në vitet e fundit për faktin se çmimet ishin disi të larta dhe ndeshja u luajt në një stadium me kapacitet të madh si “Loro Boriçi”. /Express/


Etiketa:

Bëni një koment