Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Mourinho: Merituam më shumë ndaj Liverpoolit

Prizren Post | 23:13 - 11.01.2020

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Jose Mourinho ka thënë se ekipi i tij meritoi më shumë, pas humbjes 1-0 të Tottenham Hotspur nga Liverpooli.

Reds arritën të fitojnë në një ndeshje derbi në udhëtim te Tottenhami për të vazhduar serinë e fitoreve dhe pa humbje në plot 21 ndeshje këtë sezon.

Megjithatë, trajneri i Spurs, Mourinho mendon se ekipi i tij meritoi më shumë se kjo humbje në ndeshje ndaj Liverpoolit.

“Po flasim për ekipin më të mirë në botë në maksimumin e potencialit të tij dhe ne jemi një ekip me vështirësitë për të cilat i dini tashmë”.

“Merituam më shumë se ato që morëm dhe unë kam vetëm arsye për të qenë krenarë”, përfundoi trajneri portugez.


Etiketa:

Bëni një koment