Ndeshja e parë e Euro 2020, Turqi-Itali pritet të shikohet nga 400 mil. njerëz

Kombëtarja e Turqisë dhe ajo e Italisë do ta hapin sot (e premte) zyrtarisht Kampionatin Evropian “Euro 2020”, ndërsa kjo ndeshje pritet të ndiqet nga plot 400 milionë spektatorë.

Në Kampionatin Evropian që pritet të fillojë sot, ku do të garojnë 24 vende pjesëmarrëse, do të vërshëllehet bilbil i parë në ndeshjen Turqi-Itali.

Në luftën hapëse të turneut, pritet që të ketë afërsisht 23 mijë tifozë në tribunat e Stadiumit Olimpik të Romës për shkak të pandemisë së Coronavirusit.

Etiketa: , , , ,

Leave a Reply