Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Në sallën e Kuvendit vetëm Haradinaj me deputetët e tij

Prizren Post | 17:24 - 15.12.2018

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

PRISHTINË – Është paralajmëruar që seanca për dialogun të nis në ora 16:30, por ora tashmë është gati 17:00 dhe punimet ende nuk kanë nisur.

Në sallë tashmë gjendet vetëm kryeministri Ramush Haradinaj dhe deputetët e partisë së tij.

Seanca për dialogun fillimisht ishte paralajmëruar të niste në ora 14:00, por punimet u shtynë për shkak të mungesës së kuorumit.

Nëse seanca fillon punimet, aty pritet të votohet rezoluta e PSD-së dhe ligji për Dialogun.

Sipas rezolutës për dialogun me Serbinë, kryetari i PSD-së, Shpend Ahmeti do të jetë bashkëkryesues i këtij procesi bashkë me Fatmir Limajn e Nismës Socialdemokrate, njofton Klan Kosova.


Etiketa:

Bëni një koment

Arivisti Company