Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Në Turqi s’bëhet qeveria, vendi mund të shkojë në zgjedhje !

Astrit Shehu | 19:12 - 17.08.2015

E gjithë vëmendja e opinionit publik turk ishte përqendruar sot tek Kuvendi i Madh Popullor i Turqisë, ku u zhvillua një takim i rëndësishëm për koalicionin qeverisës.

Takimi ndërmjet Kryeministrit në detyrë, Ahmet Davutoglu dhe liderit të Partisë Lëvizja Nacionaliste (MHP), Devlet Bahçeli, vijoi për rreth 2 orë e gjysmë.

Në fund të takimit, Kryeministri Dadutoglu deklaroi dështimin e bisedimeve për formimin e koalicionit qeverisës me kreun e MHP-së, Bahçeli.
Shefi i Ankarasë zyrtare sqaroi se MHP-ja nuk do të mbështesë asnjë lloj modeli qeverisës.


Etiketa:
Arivisti Company